יומני החנונית 15 עטיפה קדמית

יומני החנונית 15 הגיע לחנויות

סיפורים מהחיים על חופשה מפריז, לא כל כך נוצצת רייצ'ל רנה ראסל מוציאה לאור ספר נוסף בסדרת רבי המכר הבינלאומיים "יומני החנונית". גם הפעם גיבורת

קרא עוד »
פסח לכל המשפחה בסינמטק תל אביב

פסח לכל המשפחה בסינמטק תל אביב

הקרנות על פופים, סרטים מדובבים במסגרת מחווה להייאו מיאזאקי, סדנת מיניאטורות, קורסי פסח – פסקולים בקולנוע וסדנה מעשית לוידאוקליפים ומגוון סרטים לקטנים וגדולים 17 –

קרא עוד »
חגיגת פסח בכנרת

חגיגת פסח בכנרת

סדנאות מלאכות קדומות, סיורים, הצגות, סדנאות, טיולים ושלל הפתעות נוספות: חגיגת פסח בבית יגאל אלון בגינוסר על שפת הכנרת – חינם בכניסה חופשית באדיבות בנק

קרא עוד »
פארק תמנע_צילום יואב פלמה_640x426

פסח בערבה הדרומית

פסח בערבה הדרומית: מגוון פעילויות, טעימות וחגיגות בסימן החג במשך חודש שלם אפריל 2024 הערבה הדרומית המאופיינת בחקלאות מדברית ומתפארת ב-10 קיבוצים, מציעה שפע של

קרא עוד »

סכרת הריון

סכרת הריון היא תופעה שכיחה המשפיעה על 5%-10% מהנשים ההרות.

הסיכון שכרוך בסכרת הריון הוא לידה של עובר גדול שמשקלו עולה על 4 קילוגרמים. לידה של תינוק גדול עלולה להביא לסיבוכים בלידה כגון: קרעים בתעלת הלידה, לידות מכשירניות ואף לידה קיסרית. לכן, כאשר יש הערכה לעובר עם משקל גבוה, הרופאים ימליצו על ניתוח  קיסרי.

נשים שהתגלה בגופן סכרת הריון במהלך ההריון יטופלו במסגרת המרפאה להריון בסיכון גבוה. הצוות ידריך את האישה לגבי התזונה ופעילות גופנית רצויה, ויבצע מעקב אחר המדדים. כרבע מהנשים ההרות שילקו בסכרת הריון יזדקקו לתרופות, ובמקרים קיצוניים יזדקקו אף להזרקת אינסולין לאיזון הגלוקוז בגוף.

באופן רגיל מווסת הסוכר שנכנס לגוף באמצעות הורמון הנקרא אינסולין. במהלך ההריון השינויים ההורמונליים עלולים לגרום להגברת ייצור הגלוקוז בגוף, ומכאן שרמתו בדם עולה. אצל חלק מהנשים רמת הגלוקוז בדם עולה וגופן אינו מסוגל לייצר כמות מספקת של אינסולין כדי להכניס את עודפי הגלוקוז לתאים. עודפי הגלוקוז מגיעים אל העובר דרך השיליה ורמת הגלוקוז אצל העובר אף היא עולה ועלולה לסכן  אותו.

לרוב, סכרת הריון עוברת לאחר הלידה, אך לחלק מהנשים נמצא סיכון גבוה לפתח סכרת סוג 2 בהמשך חייהן, ורצוי שתמצאנה במעקב.

איך מאבחנים סכרת הריונית?

כל הנשים ההריוניות צריכות לעבור בדיקת סקר בין שבוע 24 לשבוע 28. הבדיקה כוללת שתייה של 50 גרם סוכר, ולאחר שעה ביצוע בדיקת דם.

במידה שהתוצאות מראות כי רמת הסוכר גבוהה מ-140 מיליגרם, האישה תוזמן לבדיקה נוספת של העמסת סוכר – הפעם של 100 מיליגרם סוכר, ולאחריו שלוש בדיקות דם – שעה לאחר שתיית הסוכר, שעתיים ושלוש שעות אחרי, לבדיקת רמת הסוכר בדם. הערכים התקינים הם 180 כשעה לאחר הבדיקה, 155 בבדיקה של שעתיים לאחר הצום, ו-140 מיליגרם בבדיקה המתבצעת כשלוש שעות לאחר שתיית הסוכר.

במידה ששני ערכים יהיו מעל התקן, האישה תאובחן עם סכרת הריונית. נשים בעלות עודף משקל משמעותי, או שיש בעברן היסטוריה של סכרת הריון בהריונות קודמים, או נשים שילדו עובר גדול בהריונות קודמים, ייבדקו קודם.

מה לעשות בסכרת הריון?

במידה ואובחנת כבעלת סכרת הריון או בסיכון, חשוב לעשות דיאטה דלת סוכר ולבצע פעילות גופנית בהתאם ליכולת האישה בהריון. חשוב להתאים דיאטה ופעילות עם רופא הנשים או דיאטנית ולא על דעת עצמך. במידה שרמות הסוכר עדיין נשארות גבוהות גם לאחר הדיאטה, ייתכן שיהיה צורך בטיפול תרופתי.

מעקב הריון

נשים בעלות סכרת הריונית תהיינה במעקב במהלך ההריון. במידה שרמות הסוכר מאוזנות, מהלך ההריון יהיה רגיל ומעקב ההריון ימשיך במרפאה.

נשים שרמת הסוכר בדמן אינה מאוזנת, ייתכן שיזדקקו לטיפול תרופתי לאיזון הסכרת ותהיינה במעקב צמוד שיכלול ביצוע מוניטור של העובר החל שמבוע 32 – 34.

בשל שינויים החלים בזמן ההריון יש לנהל מעקב צמוד אחר רמת הגלוקוז ולאזן בהתאם.

נשים המאוזנות יכולות להמשיך את ההריון וללדת במועד שנקבע מראש. נשים שאינן מאוזנות, או שמאוזנות בעזרת אינסולין, יומלץ להן על הקדמת הלידה לשבוע 38, ובהתאם להחלטת הרופא, על פי הערכת גודל העובר. אופן הלידה – לידה נרתיקית או ניתוח קיסרי – אף הוא ייקבע בהתאם להערכת משקל העובר.

אישה שהתגלה כי יש לה סכרת הריון, חשוב שתבצע בדיקת העמסת סוכר של 75 גרם כשישה שבועות עד 12 שבועות לאחר הלידה, במטרה לוודא כי הסכרת חלפה לאחר הלידה. יחד עם זאת חשוב גם לקיים שגרת מעקב לאורך השנים.

קופון ךחופשה בברלין מבצעים

חופשה בברלין

ברלין הפכה בשנים האחרונות ליעד מועדף על תיירים, והמקום המועדף על הישראלים לטיולי שופינג, חיי לילה, מסיבות, מוזיאונים ועוד. ברלין היא אחת הערים היפות, המגוונות

קרא עוד »
טיול משפחות לפארק דיסנילנד

חופשת חגים באמסטרדם

העיר הכי כיפית באירופה   אוי אמסטרדם… העיר הכי כיפית באירופה שיש בה הכול. שייט בתעלות, שופינג בפריימרק, שוק אלברט קאופ הססגוני, טיול אופניים בוונדל

קרא עוד »
דילים ללונדון

דילים ללונדון

לונדון בחגים   חופשה בלונדון – שופינג, מחזות זמר מרהיבים, אתרים מפורסמים, מגוון אטרקציות, חנויות אופנה ואווירה יוצאת דופן בניחוחות הפיש אנד צ’יפס. החבילה כוללת:

קרא עוד »

טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה של לילך קפלן תל אביב

*שדירת המבצעים*קופונים, מבצעים והנחות*שדירת המבצעים*   טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה לילך קפלן       מי שנחשבת למומחית בתחום האנטי-אייגי’נג והקוסמטיקה, לילך קפלן, בעלת היחידה לדרמו-קוסמטיקה,

קרא עוד »
דילוג לתוכן