פסח לכל המשפחה בסינמטק תל אביב

פסח לכל המשפחה בסינמטק תל אביב

הקרנות על פופים, סרטים מדובבים במסגרת מחווה להייאו מיאזאקי, סדנת מיניאטורות, קורסי פסח – פסקולים בקולנוע וסדנה מעשית לוידאוקליפים ומגוון סרטים לקטנים וגדולים 17 –

קרא עוד »
חגיגת פסח בכנרת

חגיגת פסח בכנרת

סדנאות מלאכות קדומות, סיורים, הצגות, סדנאות, טיולים ושלל הפתעות נוספות: חגיגת פסח בבית יגאל אלון בגינוסר על שפת הכנרת – חינם בכניסה חופשית באדיבות בנק

קרא עוד »
פארק תמנע_צילום יואב פלמה_640x426

פסח בערבה הדרומית

פסח בערבה הדרומית: מגוון פעילויות, טעימות וחגיגות בסימן החג במשך חודש שלם אפריל 2024 הערבה הדרומית המאופיינת בחקלאות מדברית ומתפארת ב-10 קיבוצים, מציעה שפע של

קרא עוד »
חוות הרוח בגלבוע - צילום שי מועלם_640x357

עמק המעיינות בפסח

עמק המעיינות נמצא בעונה הזו בשיא פריחתו. השנה, אחרי גשמי ברכה מרובים, הירוק אפילו ירוק יותר.. מבחר הצעות לפעילות פסח – ברחבי העמק חוות הרוח

קרא עוד »

מפעל סיפורי חיים ביד שרה

מרוץ נגד הזמן לתעד את סיפורי החיים של הניצולים

 

מתנדבי ארגון יד שרה בפרויקט העלאה על הכתב של זכרונות ניצולי שואה – שחזור רגעים של חיים עם משפחות שנכחדו על ידי הצורר  וגם רגעים של אימה בתופת ההשמדה אותה שרדו.

עד כה תועדו ביד שרה מעל אלף סיפורים אישיים, שהודפסו לאחר עריכה והוענקו למספר במעמד משותף עם בני משפחה ומתנדבי יד שרה השותפים ליצירה.

לא אחת המתנדב המגיע כדי להקשיב ולתעד ואחר כך להכין את סיפור החיים הוא הראשון ששומע קטעים קשים בחיי הניצול. כאלה שגם המשפחה הקרובה לא ידעה אותם.

"שירות סיפורי החיים" בבסיסו הוקם ביד שרה למען ניצולי השואה ולהנצחת סיפורם", אומרת ענת בן זקן, מנהלת שרות סיפורי חיים ביד שרה. "נחשפנו לקושי של הניצולים לספר את סיפורם יחד עם העובדה שדור זה הולך ונעלם – הרמנו את הכפפה והקמנו את זה".

המתנדבים בצוות השרות המיוחד לתיעוד סיפורי חיים לומדים לפני המפגש הראשון את הרקע האישי של המספר. מקבלים סידרת הכשרות וליווי הכוללים מפגש עם עובדים סוציאליים ופסיכולוגים.

צוות מתנדבי התיעוד אינו מתמקד בסיפורם של ניצולי שואה בלבד. כל קשיש המבקש לתעד את סיפור חייו מוזמן לעשות זאת במסגרת יד שרה.  אך השירות לניצולים – תמיד בעדיפות ראשונה.

לעתים המספר והמקשיב – שניהם ניצולים. אחד המתנדבים שהצליח להימלט מבעוד מועד מציפורני החיה הנאצית ולא חווה את השואה על בשרו, הסביר שבדרך זו הוא מרגיש שהוא מקיים חובה מוסרית כלפי הניצולים.

אחד הניצולים לאחר שפרק את מטען הזיכרונות הקשים, שיתף את המתנדב המקשיב כי הוא חש בסגירת מעגל. חש הקלה.  עכשיו, בסיוע מפעל סיפורי חיים ביד שרה, ולראשונה, יוכלו נכדיו לדעת את הסיפור המלא – את שעבר עליו. גם את תחושת נצח ישראל המקופל בסיפור ההישרדות האישי והקמת דור חדש בישראל.

מתנדבי המחלקה לניצולי השואה ביד שרה, מנהלים שיח שוטף וקבוע עם כאלף ניצולים על מנת לוודא כי מעטפת התמיכה של יד שרה תסייע להם בשיפור אורח החיים. המתנדבים מגיעים לביקורי בית ומתאימים את הסל הרחב של שירותי יד שרה לצרכיהם האישיים.

בין היתר זוכים הניצולים במתן שירותי רפואת שיניים גריאטרית ובסבסוד העלויות, בייעוץ למיצוי זכויות במגוון תחומים, הם מקושרים למוקד ההצלה והחירום ועוד. בנוסף, מקיימת מנהלת המחלקה, גב' עדנה היישריק שורת מפגשים חברתיים המותאמים להם, כאשר גם בני משפחותיהם זוכים לליווי הצמוד של תכנית "יד לתומך" המסייע להם לעמוד לימין הוריהם ניצולי השואה ולשפר עוד את איכות חייהם.

 

באם הנכם ניצולי שואה או מכירים ניצולים שהיו מעוניינים לספר את זכרונותיהם.
או באם הנכם מעוניינים להצטרף לצוות המתנדבים המתעדים את זכר השואה
ניתן ליצור קשר דרך הטלפון 6444*

 

קופון ךחופשה בברלין מבצעים

חופשה בברלין

ברלין הפכה בשנים האחרונות ליעד מועדף על תיירים, והמקום המועדף על הישראלים לטיולי שופינג, חיי לילה, מסיבות, מוזיאונים ועוד. ברלין היא אחת הערים היפות, המגוונות

קרא עוד »
טיול משפחות לפארק דיסנילנד

חופשת חגים באמסטרדם

העיר הכי כיפית באירופה   אוי אמסטרדם… העיר הכי כיפית באירופה שיש בה הכול. שייט בתעלות, שופינג בפריימרק, שוק אלברט קאופ הססגוני, טיול אופניים בוונדל

קרא עוד »
דילים ללונדון

דילים ללונדון

לונדון בחגים   חופשה בלונדון – שופינג, מחזות זמר מרהיבים, אתרים מפורסמים, מגוון אטרקציות, חנויות אופנה ואווירה יוצאת דופן בניחוחות הפיש אנד צ’יפס. החבילה כוללת:

קרא עוד »

טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה של לילך קפלן תל אביב

*שדירת המבצעים*קופונים, מבצעים והנחות*שדירת המבצעים*   טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה לילך קפלן       מי שנחשבת למומחית בתחום האנטי-אייגי’נג והקוסמטיקה, לילך קפלן, בעלת היחידה לדרמו-קוסמטיקה,

קרא עוד »
דילוג לתוכן