זוגות רבים חווים במהלך החיים המשותפים עליות וירידות, וויכוחים שהם לגיטימיים יכולים להעיב על מצב הרוח בבית, לרוב הם נובעים מראיה שונה של בני הזוג, אבל לאחר תקופה הוויכוחים שוכחים מעט וכל צד לומד את הצד השני. אם הוויכוחים נמשכים והתחושה שלך הוא שאתם מרוחקים זה מזה או שהתקשורת בניכם עוסקת בעיקר בוויכוחים? או שהשיח בניכם שהיה קרוב הופך להיות רק שיחות שעוסקות בילדים או בסידורים? הריחוק גרום לכך שאתם כבר לא משתפים זה את זה במה שעבר עליכם היום?  העייפות מכריעה בסוף היום ואין כבר ישיבה יחד או קרבה כלשהי.  זוגות רבים חווים תחושות אלו  והחשש הוא שהמצב יידרדר. 

ידוע כי השגרה, העבודה והילדים מפנה את המקום של הזוגיות וההתרחקות בין בני זוג היא תופעה לעיתים בלתי נמנעת, אם נותנים לה מקום, הזוגות מאבדים עניין ולא פעם מחפשים ריגושים בחוץ. ומכאן ההרגשה בבית של שותפים לדירה, שיכול להוביל את הרצון של אחד מבני הזוג לצאת החוצה ולפרק את הזוגיות. התחושה היא קשה , ההתרחקות, בחירה של לא לשתף, לא לשאול, לא להתעניין, ללכת לישון כועסים, הבחירה לא להתמודד עם הידיעה הזאת היא הטעות שרבים עושים מאחר שאי התמודדות תביא לפער יותר גדול, שיקשה על הגישור. 

זוגות שבוחרים לא להתעלם עוד מהמרחק הזה, לא פעם מנסים להתמודד עם המצב ולשפר אבל פעמים רבות, הקושי הוא בהתמדה והקושי ליצור את העניין המשותף, להניח את הכעסים בצד. ולאחר ניסיון או שניים הם מתייאשים. אז מה עושים? זה הזמן להודות שזה נגמר ולפרק את החבילה? או האם ישנה דרך חזרה? 

לעיתים המצב נראה ממש אבוד ובני הזוג כבר מוכנים להרים ידיים ולפרק את המשפחה אבל חשוב להבין כי לא כל מצב של ריחוק, ואף של נתק, צריך להוביל, בהכרח, לפרידה או לגירושים.

ההחלטה לנסות להחזיר את התשוקה או את האהבה, היא החלטה חשובה ומניסיון של שנים רבות כמעט כל זוגיות ניתנת לשיקום ולהחזיר את האהבה והתשוקה שהיתה בעבר. זוגות המגיעים לטיפול חייבים להבין כי הנושא  ידרוש מחויבות לתהליך, עבודה ומאמץ רב, ואלו שיתמידו יראו כי המקום שבו בדיוק הקשר ביניכם נוצר בתחילתו, מה שחיבר אתכם, עדיין חי, עדיין קיים שם וניתן להגיע אליו, אם רוצים.

 

איך עושים את זה? יעוץ זוגי 

טיפול זוגי מאפשר לכם בדרך קצרה ומהירה, להחזיר את התשוקה והאינטימיות בזוגיות שלכם. חלק חשוב בטיפול הוא ההכרה שיש ריחוק וכעסים ויש רצון לטפל.  יש לזכור שהתהליך יהיה ארוך, לא פעם כואב, ולא קל לשני הצדדים, הכעסים יעלו, הנושא דומה להצבת מראה מול הפנים שיש להתמודד איתה, הטיפול ידרוש מכם לצאת מאזור הנוחות, לעשות וויתורים ולפעול, אך בסופו של תהליך תקבלו את הזוגיות שלכם בחזרה, את האהבה ואת כל מה שהיה בה טוב ואיחד ביניכם. 

התהליך מחייב לעלות את הפצעים להבין מהן הסיבות שבגללן הגענו אליו. ההתרחקות יכולה להיות מסיבות רבות ושונות: קשיי פרנסה, אי הסכמה על דברים, וויכוחים חוזרים ונשנים, אי הסכמה לגבי עניינים מהותיים, שחיקה הנגרמת מעומס החיים שלנו ואף בגידה.

האם ניתן לעבוד על הזוגיות לבד?

ישנם זוגות שרואים את הריחוק שנוצר בו החלטה משותפת מחליטים לעבוד על הזוגיות שלהם יחד במטרה להחזיר את התשוקה והקרבה שהיתה.  ניתן לעשות זאת לבד, ישנו מידע רב באינטרנט, תוכלו להתייעץ עם חברים או בני משפחה שעברו דרך דומה. חשוב להבין שהדרך לעיתים תציב אתכם מול אתגרים, ויש לעשות לא פעם שינוי של דפוסי התנהגות ישנים. לזכור שנדרשת מחויבות לדרך ועבודה לעשות.  עם זאת, צריך לזכור שישנם זוגות שלמרות שניסו יחד לבד, המשקעים עמוקים יותר והכעס גובר על הרצון להניח הכול בצד, לזוגות שלא מצליחים למצוא את דרכם בחזרה ביחד, ואלו הם רוב הזוגות, טיפול זוגי יסייע לכם למצוא את הדרך זה אל זו בחזרה.  

ייעוץ זוגי יאפשר לכם לעבוד על הקשיים שבזוגיות שלכם, לצמצם את הפערים שנוצרו ביניכם והחסכים שקיימים בקשר הזוגי שלכם ולהתקרב מחדש. אפשר למצוא את האהבה שחיברה ביניכם בתחילת הקשר ולהעיר את הזוגיות מתוך השגרה הלוחצת.

דילוג לתוכן