פארק תמנע_צילום יואב פלמה_640x426

פסח בערבה הדרומית

פסח בערבה הדרומית: מגוון פעילויות, טעימות וחגיגות בסימן החג במשך חודש שלם אפריל 2024 הערבה הדרומית המאופיינת בחקלאות מדברית ומתפארת ב-10 קיבוצים, מציעה שפע של

קרא עוד »
חוות הרוח בגלבוע - צילום שי מועלם_640x357

עמק המעיינות בפסח

עמק המעיינות נמצא בעונה הזו בשיא פריחתו. השנה, אחרי גשמי ברכה מרובים, הירוק אפילו ירוק יותר.. מבחר הצעות לפעילות פסח – ברחבי העמק חוות הרוח

קרא עוד »

מהו ניכור הורי

זוגות רבים מתגרשים ובחלק מהמקרים ההורים בוחרים לערב את הילדים בתוך הגירושים. אחד מהתופעות הוא ניכור הורי. ההורה מוצא כי הילד או הילדים מסרבים לראות

קרא עוד »

נפרדים מסמי מיכאל

תנועת אומ"ץ נפרדת מסמי מיכאל: "קולו נדם, המילים מלאות החמלה והמחויבות לצדק יישארו לנצח" הסופר שכתב ופעל למען צדק חברתי קיבל לפני מספר שנים את

קרא עוד »

טיפול בכינים באופן טבעי

אחד הדברים היותר מבאסים זה שהילדים חוזרים הביתה עם כינים. שוב. אחרי שסירקתם ערב ערב והייתם בטוחים שזהו, גמרתם עם זה להפעם. אז איך מטפלים בהן? שמפו עם חומרים כימיים? חומרים טבעיים בלבד? רק סירוק עיקש? לאבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט ובעלי "חוות דרך התבלינים", יש הצעות לצמחים שמסייעים לטפל בכינים באופן טבעי. אז קבלו את המדריך המלא לטיפול בכינים באופן טבעי.

 

מהי כינה?

כינת הראש הינה חרק קטן באורך 2 מ"מ (הביצים באורך 1 מ"מ) המתמקמת בראש, באזור הקרקרפת והשיער ומוצצת את הדם. הכינה נושכת אותנו מספר פעמים ביממה כדי לאכול. הנשיכה מלווה בהפרשת רוק שאמורה לאלחש את הנשיכה ולגרום לדילול יתר של הדם באזור הנשיכה (בדומה למה שעושה היתושה).
הגרד עלול ליצור פצעים פתוחים שעלולים להיות רגישים להתקפת חיידקים והיווצרות זיהומים ולכן חשוב לטפל בכך. הכינה יכולה לחיות מחוץ לראש עד 48 שעות.

 

איך נדבקים בכינים?

הכינה עלולה להימצא בסביבה בה הראש שלנו שהה קודם לכן, כמו מגבת, מצעים, כובע, מסרק, ובצורה זו היא עוברת בקלות מראש לראש. ההידבקות הינה בעיקר בגילאי 5-11 שנים ובעיקר בקרב בנות, שלהן שיער ארוך יותר.

לכינה יש צורך בחום ובלחות, בעיקר לצורך כינון הביצים שלה, ולכן נמצא את ההדבקה בעיקר במרכז הקרקפת ומאחורי האזניים, שם גם יופיע בדרך כלל הגרד. חשוב לדעת; הכינה איננה מעבירה מחלות ואיננה מועברת מבעלי חיים אלינו.

מרגע הטלת הביצה בשורשי השיער, לוקח 7 ימים עד שהביצים פוקעות והופכות לכינים. כדי להגן על הביצה מפני סכנות, עוטפת הכינה את הביצה בדבק חזק המופרש מאברי הרבייה שלה. הדבק מגן על הביצה גם מפני חומרים כימיים ולכן הטיפול בביצים להשמדתם קשה יותר והדרך הנכונה היא לסרקן החוצה. 

אז איך יודעים אם הילד נדבק? רצוי לנסות ולמצוא כינים חיות או ביצים על המסרק אחת לזמן מה. כמו כן, כמובן שגרד מעיד על האפשרות להדבקה. 

 

צמחים להכנת תכשירים ביתיים טבעיים לטיפול בכינים

כמו כל דבר בחיים, גם כאן יש לטבע פתרון, ובאמצעות שילוב של מספר צמחים, ניתן להכין תכשירים לטיפול בכינים. התכשירים שנלמד להכין יהיו לצורך שתי מטרות מרכזיות:

  • מניעת הידבקות ראשונית או מניעת הידבקות חוזרת לאחר שניקינו את הילדים מכינים.
  • קטילת כינים קיימות ואולי ביצים.

 

עלי רוזמרין

כינים לא אוהבות את ריח הרוזמרין. הוא ישפיע גם על כינים קיימות וגם ימנע את הגעתן של אלו שמתכננות להגיע. יש כמה צורות בעזרתן הרוזמרין יוכל לסייע לנו:  

א. מרתח – ניקח 2 כפות עלי רוזמרין טריים או יבשים ונכניס לסיר עם 1 ליטר מים. נרתיח למשך 10 דקות, נכבה את האש וניתן לסיר לעמוד חצי יום על השיש. לבסוף נסנן את העלים והנוזל מוכן.

למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהנוזל מאחורי האוזניים ועל העורף – בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים.

לקטילת כינים וביצים: שטיפה של הקרקפת והשיער תוך שפשוף הקרקפת. את הנוזל הניגר יש לאסוף לקערה ולהשתמש בו שוב ושוב כך מספר פעמים. בתום השטיפה יש לסרק את השיער עם מסרק כינים. יש לחזור על השטיפה והסירוק כל יום במשך שבוע, כך נוכל להשמיד כינים ולמנוע הטלת ביצים.  

 

ב. משרה עם שמן זית – נשרה 2 כפות רוזמרין טרי או יבש עם רבע ליטר שמן זית למשך חודש בצנצנת שנניח על השיש. לאחר כחודש נסנן את השמן ונעביר לכלי נפרד בלי עלי הרוזמרין.

למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהשמן מאחורי האוזניים ועל העורף – בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים.

לקטילת כינים וביצים: לפני השינה מורחים היטב על השיער והקרקפת את השמן. נותנים לשמן לשהות על הראש למשך הלילה (כדאי לחבוש כובע מקלחת) ובבוקר חופפים ומסרקים עם מסרק כינים. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 

 

שמן אתרי רוזמרין ועץ התה

שמן הרוזמרין נמכר בבקבוקונים קטנים, ועל מנת להשתמש בו יש למהול אותו עם שמן אחר (שמן נשא כמו שקדים/זרעי ענבים) באופן הבא: ממלאים שמן שקדים או שמן זית בבקבוקון קטן של כמה עשרות מ"ל, לתוך הבקבוקון מכניסים 5 טיפות של שמן אתרי רוזמרין ו-5 טיפות של שמן עץ התה ומערבבים היטב. 

למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהשמן מאחורי האוזניים ועל העורף, בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים.

לקטילת כינים וביצים: לפני השינה מורחים היטב על השיער והקרקפת את השמן. נותנים לשמן לשהות על הראש למשך הלילה (כדאי לחבוש כובע מקלחת) ובבוקר חופפים ומסרקים עם מסרק כינים. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 

 

זרעי אניס 

נרתיח בסיר ליטר מים עם 100 גרם זרעי אניס למשך כ-10 דקות. ניקח 2 כפות עלי רוזמרין טריים או יבשים ונכניס לסיר עם 1 ליטר מים. נרתיח למשך 10 דקות, נכבה את האש וניתן לסיר לעמוד חצי יום על השיש. נסנן את הזרעים והנוזל מוכן.

לקטילת כינים וביצים: לפני הסירוק טובלים את המסרק בנוזל ומסרקים איתו את הראש. בנוסף שוטפים את הראש עם הנוזל תוך עיסוי שורשי השיער. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 

*על מנת לחסוך זמן ולשפר את היעילות ניתן להכין מרתח משותף לשני הצמחים רוזמרין ואניס.

 

שבטבט,  סרפד, קוואקר (שיבולת שועל מעובדת) 

מכניסים לסיר עם 1 ליטר מים פושרים כף אחת מכל צמח ומשרים למשך 8 שעות. לאחר כ-8 שעות מרתיחים את הכל לעוד מספר דקות על האש ונותנים לנוזל להתקרר. מורחים את הנוזל עם הצמחים על הראש ומשאירים למשך חצי שעה. בדרך זו אנחנו "חונקים" את הכינים ומנסים לפגוע בביצים. הסיליקון מונע מהכינה לחות ועוטף אותה במעין טבעת חנק.

 

שמנים אתריים

נשתמש בשמנים אתריים כדי להכין אינהלציה. ניתן להשתמש ברוזמרין, ילנג ילנג, לבנדר, רוזמרין, גרניום, אניס, אקליפטוס, קורנית. שימו לב – חובה לבחור ברוזמרין וניתן להוסיף עוד 2 לבחירתכם.

את האנהלציה נעשה בחדר עם מאייד אוויר קר. נכניס למאייד קר חצי ליטר מים ו-5 טיפות מהשמנים האתריים ונאייד את הנוזל לחדר בזמן שהילדים ישנים. המטרה היא יצירת סביבה מרחיקת כינים ותמיכה במערכות פנימיות בגוף הילד על מנת לחזקו מפני טפילים.

 

 "חוות דרך התבלינים"

 

קופון ךחופשה בברלין מבצעים

חופשה בברלין

ברלין הפכה בשנים האחרונות ליעד מועדף על תיירים, והמקום המועדף על הישראלים לטיולי שופינג, חיי לילה, מסיבות, מוזיאונים ועוד. ברלין היא אחת הערים היפות, המגוונות

קרא עוד »
טיול משפחות לפארק דיסנילנד

חופשת חגים באמסטרדם

העיר הכי כיפית באירופה   אוי אמסטרדם… העיר הכי כיפית באירופה שיש בה הכול. שייט בתעלות, שופינג בפריימרק, שוק אלברט קאופ הססגוני, טיול אופניים בוונדל

קרא עוד »
דילים ללונדון

דילים ללונדון

לונדון בחגים   חופשה בלונדון – שופינג, מחזות זמר מרהיבים, אתרים מפורסמים, מגוון אטרקציות, חנויות אופנה ואווירה יוצאת דופן בניחוחות הפיש אנד צ’יפס. החבילה כוללת:

קרא עוד »

טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה של לילך קפלן תל אביב

*שדירת המבצעים*קופונים, מבצעים והנחות*שדירת המבצעים*   טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה לילך קפלן       מי שנחשבת למומחית בתחום האנטי-אייגי’נג והקוסמטיקה, לילך קפלן, בעלת היחידה לדרמו-קוסמטיקה,

קרא עוד »
דילוג לתוכן