פארק תמנע_צילום יואב פלמה_640x426

פסח בערבה הדרומית

פסח בערבה הדרומית: מגוון פעילויות, טעימות וחגיגות בסימן החג במשך חודש שלם אפריל 2024 הערבה הדרומית המאופיינת בחקלאות מדברית ומתפארת ב-10 קיבוצים, מציעה שפע של

קרא עוד »
חוות הרוח בגלבוע - צילום שי מועלם_640x357

עמק המעיינות בפסח

עמק המעיינות נמצא בעונה הזו בשיא פריחתו. השנה, אחרי גשמי ברכה מרובים, הירוק אפילו ירוק יותר.. מבחר הצעות לפעילות פסח – ברחבי העמק חוות הרוח

קרא עוד »

מהו ניכור הורי

זוגות רבים מתגרשים ובחלק מהמקרים ההורים בוחרים לערב את הילדים בתוך הגירושים. אחד מהתופעות הוא ניכור הורי. ההורה מוצא כי הילד או הילדים מסרבים לראות

קרא עוד »

נפרדים מסמי מיכאל

תנועת אומ"ץ נפרדת מסמי מיכאל: "קולו נדם, המילים מלאות החמלה והמחויבות לצדק יישארו לנצח" הסופר שכתב ופעל למען צדק חברתי קיבל לפני מספר שנים את

קרא עוד »

טביליסי, חבל סוואנטי, בטומי ועוד – טיול מאורגן לגאורגיה, כולל חגים

טיול מאורגן 7/9 ימים לגאורגיה ע"ב חצי פנסיון, כולל טיסות, מלונות, טיולי ג'יפים, ערבי פולקלור ועוד, ללא ימים חופשיים

 

להזמנות

 

 

גאורגיה היא התגלית הנפלאה שלנו בשנים האחרונות. הארץ שיש בה הכול. ערים גדולות, הרים  גבוהים, נופים מדהימים, כפרים קטנים, שווקים  אותנטיים וצבעוניים,  מנזרים מבודדים והסטוריה יהודית מפוארת.  חוף הים השחור ועיר הנופש בטומי. הקווקז הגבוה במלא עוצמת נופיו הפראיים  ומגדלי האבן, אשר חידת המסתוריות האופפת אותם, לא פוענחה וכמובן – הכנסת האורחים הגאורגית  המחבקת בחום את כל אורחיה.

ההצעה:

טיול מאורגן 7/9 ימים לגאורגיה כולל:

• טיסות לבטומי, חזרה מטביליסי
• מיסי נמל  ודלק
• בתי מלון מדרגה ראשונה /דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים
• חצי פנסיון
• 3 ערבי פולקלור
• טיולי ג'יפים
• סיורים מודרכים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית
• אוטובוס צמוד על פי הרמה הנהוגה בגאורגיה
• תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל, למעט דמי סבלות
• מלווה קבוצה מצוות נתור
טביליסי – ביקור בעיר העתיקה, בית הכנסת, עלייה ברכבל למצודת נריקלה והשוק המקומי
ערב פולקלור עם ארוחה במסעדה טיפוסית
מצחטה – הבירה העתיקה ומנזר ג'ווארי
גורי – הקרון של סטאלין
קוטאיסי – הרובע היהודי ובית הכנסת, ערב פולקלור לצלילי להקה מקומית, מערת הנטיפים פרומתאוס
זוגדידי
חבל סוונטי – מסטיה, אושגולי, מגדלי ההגנה, רכבל וארוחת צהריים בבית משפחה מקומית
בטומי – סיור בעיר, הגנים הבוטניים רכבל וערב פולקלור במסעדה אג'רית טיפוסית.

מסלול טיול 7 ימים:

יום 1. תל אביב,  בטומי

נטוס לגאורגיה, לבירת חבל אג'רה – בטומי. עיר הנופש לחוף הים השחור, מציעה למבקריה בתי מלון מפנקים, מסעדות, חיי לילה תוססים וחוף ים קסום. לאחר קבלת החדרים נבקר בפארק ה-6 במאי ובטיילת היפה. נראה את מגדל האלפבית בגובה 130 מ' ואת המזרקות המרקדות על האגם. נבקר במיריקל פארק  ובו פסל עלי ונינו רומאו ויוליה המקומיים. נמתין להפעלת המנגנון שמדי ערב מאחד אותם במיצג מרשים לדמות אחת. בערב נערוך מפגש ראשוני עם המטבח האג'רי והפולקלור המקומי .

יום 2. בטומי

נצא לנסיעה קצרה  ונבקר בגנים הבוטניים היפים של העיר. נתרגש מהנוף וממראה הגן המטופח השוכן על רכס המשקיף לים.  נראה את הצמחיה העשירה מאות סוגי עצים וצמחים  מכל רחבי העולם.  בתום הביקור נשוב לעיר   ונעפיל ברכבל ארגו לתצפית על העיר והים השחור.  נבקר בכיכרות היפות של העיר, פיאצה בטומי שבמרכזה פסיפס מרהיב וכיכר אירופה ובה פסל מדאה.  נבקר בשוק המקומי. בתום הסיור נהנה  מזמן חופשי לקניות בעיר.

יום 3. בטומי, זוגדידי,  מסטייה

ניפרד מהעיר היפה בטומי. ניסע לעיר זוגדידי, בירת חבל סמרגלו. נראה את ארמון דידיאני שנשרף ושוחזר לאחרונה. בארמון מוצגת מסיכת המוות של נפוליאון בונפרטה ואת הגנים המקיפים אותו.  נמשיך לעבר חבל סוונטי  ההררי והמבודד, אשר תושביו שונים בלבוש, במנהגים ובשפה. ניסע בזמן ל"עולם אחר" שונה מהמוכר והידוע –למסטיה בירת החבל   כשברקע מלווים אותנו, ההרים המוריקים, הנהרות, המפלים והפסגות המושלגות. לעת ערב נגיע לבית המלון.

יום 4. מסטיה, אושגולי –  טיול ג'יפים

יום זה הוא אחד משיאי הטיול. רכובים על רכבי 4X4 נצא ליום מרגש. נעפיל   ברכבללתצפית ממעוף הציפור על הכפרים והחבל כולו. נמשיך לביקור בכפרי אושגולי – למרגלות הר שחארה הגבוה ביותר בגאורגיה, אשר תושביו המנותקים כל שנה במשך 6 חודשים בשל השלג הנערם בדרכים, שימרו מאות שנים את דרך החיים, המסורת והשפה. נראה את הכנסייה על גבעה בשולי הכפר ואת מגדלי השמירה אפופי המסתורין,  על רקע הנוף הפראי. נתרשם מאורחות החיים  של תושבי הכפר ונתארח לארוחת צהריים בבית משפחה מקומית. נלמד  על דרך הכנת  המנות המקומיותצ'ווישטארי וחובדארי.

יום 5. טסחלטובו – מערת הנטיפים פרומתאוס, קוטאיסי

ניפרד ממסטיה וניסע לקוטאיסי. נבקר במערת הנטיפים המרשימה פרומתאוס בטסחלטובו.  נמשיך לקוטאיסי, נסייר בעיר העתיקה וברובע היהודי, בו חיה קהילה יהודית מהגדולות  בגאורגיה. לא נוותר על ביקור  בשוק המקומי הגדול ונהנה מזמן חופשי, לספוג את הצבעים, הריחות והטעמים  ולערוך קניות משתלמות. ארוחת ערב  ומופע פולקלור של להקה ווקאלית.

יום 6. גורי, מצחטה, טביליסי

הבוקר נבקר  בבית הכנסת שנחנך בעיר ב -1887 (אם יתאפשר) ונשמע על הקהילה היהודית המפוארת. נסע לעיר המבצר העתיקה גורי, בה נולד וחי סטאלין. נראה את המוזיאון המנציח את חיי הרודן, ונבקר בקרון הרכבת בו נסע לוועידת יאלטה. נמשיך למצחטה הבירה העתיקה השוכנת על גדות נהר המטקווארי. נסייר בעיר המרתקת ונצפה במראה המרהיב של מפגש הנהרות מטקווארי וארגאבי. נמשיך לטביליסי ונצא לבילוי במסעדה גיאורגית, כולל מופע פולקלור וארוחת ערב. לינה בטביליסי.

יום 7. טביליסי

נבקר בעיר העתיקה, נראה את מקדש מטקהי מהמאה ה-12. נטייל בסמטאות בין בתי חומה ציוריים, נראה את מרחצאות המים החמים ואת קתדראלת ציון.  נסייר ברובע היהודי, נבקר בבית הכנסת המרשים. נחצה את הגשר המחבר את העיר העתיקה עם החדשה ונעפיל ברכבל מכיכר אירופה למצודת נריקלה הצופה על העיר ועל נהר המטקווארי החוצה אותה.  לא רחוק מהמצודה ניצב פסל אימא גאורגיה האוחזת בידה האחת חרב ובידה השנייה גביע יין. נבקר בעיר החדשה ונראה את שדרות רוסטאוולי – ה"שאנז אליזה" של גאורגיה, הנחשב למרכז התרבות והקניות ולאורכו   מוזיאונים רבים, בית האופרה, התיאטרון ובתי קפה. נהנה מזמן חופשי לקניות באחד ממרכזי הקניות הגדולים בעיר. בערב נצא לשדה התעופה ממנו נטוס חזרה לתל אביב. נחיתה בתל אביב ביום מספר 8.

מסלול טיול 9 ימים:

יום 1. תל אביב, טביליסי

 
נטוס לטביליסי בירת גאורגיה, שהתפרסמה בעיקר בזכות המעיינות החמים הנפלאים שלה. זאת גם הזדמנות ראשונה ליהנות מהכנסת האורחים הגיאורגית החמה. אין עוד ארץ בה מאמינים שהאורח הוא שליח האלוהים ומטרתו לגרום למארח להצטיין בנתינה ובכך למצוא חן בעיני האל.

יום 2. טביליסי

נבקר בעיר העתיקה, נטייל בסמטאות בין בתי חומה ציוריים, נראה את מקדש מטקהימהמאה ה-12,  את מרחצאות המים החמים ואת קתדראלת ציון.  נבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת המרשים, נחצה את הגשר המחבר את העיר העתיקה עם החדשה ונעפיל ברכבל מכיכר אירופה למצודת נריקלה הצופה על העיר ועל נהר המטקווארי החוצה אותה.  לא רחוק מהמצודה ניצב פסל אימא גאורגיה האוחזת בידה האחת חרב ובידה השנייה גביע יין.  נראה את שדרות רוסטאוולי – ה"שאנז אליזה" של גאורגיה, הנחשב למרכז התרבות והקניות ולאורכו   מוזיאונים רבים, בית האופרה, התיאטרון ובתי קפה. נבקר בשוק המקומי ונהנה מזמן חופשי לקניות באחד ממרכזי הקניות הגדולים בעיר. בערב נצא לבילוי במסעדה גאורגית, כולל מופע פולקלור וארוחת ערב.

יום 3. מצחטה, קזבגי –טיול ג'יפים, גודאורי

מצחטה, בירתה העתיקה של גאורגיה, שוכנת על גדות נהר המטקווארי. נסייר בעיר המרתקת, נבקר בכמה מן הכנסיות העתיקות, נמשיך צפונה על הדרך הצבאית, אחת מדרכי הנוף היפות בגאורגיה, שחוצה את הרי הקווקז ומחברת בין אירופה לאסיה. ניסע בנוף עוצר נשימה לאורך מאגר המים הגדול זינגוולי שמימיו בצבע טורקיז. נראה את  התמזגות זרמי המים בנהר ארגווי בצבעי שחור לבן   ונעצור במצודת אנאנורי  מהמאה ה-17. ניסע לקזבגי השוכנת למרגלות פסגת הר קזבג שגובהו 5000 מ'. העיירה, נקראת היום סטפנצמינדה ומשמשת בסיס יציאה לטיולים באזור. נטפס בג'יפים בנוף המרתק של הקווקז הגבוה ונעפיל לגובה 2200 מ'. נבקר בכנסיית השילוש הקדוש(גרגטי טריניטי) ונסייר בנופים מדהימים. נבקר באנדרטת האחווה ונצפה מהקשתות על הנוף  עוצר הנשימה. לינה בעיירת הנופש גודאורי, בקווקז הגבוה.

יום 4. גורי, אופליסציחהקוטאיסי

ניסע לעיר המבצר העתיקה גורי, הבנויה בראש גבעה. כאן נולד וחי סטאלין. נראה את המוזיאון המנציח את חיי הרודן, ונבקר בקרון הרכבת בו נסע לוועידת יאלטה. נמשיך לאתר הפולחן הקדום אופליסציחה. לעת ערב נגיע לקוטאיסי.
ארוחת ערב  ומופע פולקלור של להקה ווקאלית.

יום 5. קוטאיסי, מסטיה

יום מרגש ממתין לנו. אותו נתחיל בסיור בעיר העתיקה וברובע היהודי, בו חיה קהילה יהודית מהגדולות  בגאורגיה. נבקר (אם יתאפשר) בבית הכנסת שנחנך ב-1887. נבקר בשוק המקומי הגדול ונהנה מזמן חופשי, לספוג את הצבעים הריחות והטעמים ולערוך קניות משתלמות.  בתום הביקור המהנה  נצא לחבל סוונטי  ההררי והמבודד, אשר תושביו שונים בלבוש, במנהגים ובשפה. ניסע  לעבר מסטיה בירת החבל, כשברקע מלווה אותנו מראה הכפרים הנידחים, ההרים המוריקים, הנהרות, המפלים והפסגות המושלגות. לעת ערב נגיע לבית המלון.

יום 6. מסטיה, אושגולי – טיול ג'יפים

יום זה הוא אחד משיאי הטיול. רכובים על רכבי 4X4 נצא ליום מרגש. נעפיל   ברכבל לתצפית ממעוף הציפור על הכפרים והחבל כולו. נמשיך לביקור בכפרי אושגולי – למרגלות הר שחארה הגבוה ביותר בגיא ורגיה (5200 מ'), אשר תושביו המנותקים במשך חצי שנה בשל השלג הנערם בדרכים, שימרו מאות שנים את דרך החיים, המסורת והשפה. נראה את הכנסייה על גבעה בשולי הכפר ואת מגדלי השמירה אפופי המסתורין,  על רקע הנוף הפיראי. נתרשם מאורחות החיים  של תושבי הכפר ונתארח לארוחת צהריים בבית משפחה מקומית. נלמד  על דרך הכנת  המנות המקומיותצ'ווישטארי וחובדארי.

יום 7. זוגדידי, בטומי 

ניפרד מחבל סוונטי וניסע לעיר זוגדידי, בירת חבל סמרגלו. נראה את ארמון דידיאנימהמאה ה-19 שנשרף ושוחזר לאחרונה. בארמון מוצגת מסכת המוות של נפוליאון בונפרטה. נתרשם  מהגנים המקיפים אותו. נמשיך  לבירת חבל אג'רה בטומי,  עיר הנמל והחוף המהווה מוקד משיכה לנופשים ותיירים מכל רחבי העולם. לאחר קבלת החדרים והתרעננות קלה נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר המוארת.

יום 8.  בטומי

נעפיל ברכבל ארגו לתצפית על העיר והים השחור.  נסייר בכיכרות היפות של העיר,פיאצה בטומי שבמרכזה פסיפס מרהיב וכיכר אירופה ובה פסל מדאה.  נבקר בבית הכנסת בבטומי שהוכרז כאתר מורשת עולמית (אם יתאפשר). נראה את הביניינים החדשים לצד המבנים מהמאה ה- 19. נבקר בשוק המקומי.  נהנה מזמן חופשי לקניות באחד ממרכזי הקניות בעיר. נמשיך לפארק ה-6 במאי ולטיילת היפה של העיר. נראה את מגדל האלפבית בגובה 130 מ'  ואת המזרקות המרקדות על האגם. נבקר במיריקל פארק  ובו פסל עלי ונינו רומאו ויוליה המקומיים. נמתין להפעלת המנגנון שמדי ערב מאחד אותם במיצג מרשים לדמות אחת ונערוך מפגש ראשוני עם המטבח האג'רי והפולקלור המקומי.

יום 9.  בטומי , תל אביב

הבוקר נצא מהעיר לנסיעה קצרה  ונבקר בגנים הבוטניים היפים של העיר. נתרגש מהנוף וממראה הגן המטופח השוכן על רכס המשקיף לים.  נראה את הצמחיה העשירה מאות סוגי עצים וצמחים  מכל רחבי העולם.  בתום הביקור נארוז את הרשמים,החוויות והמתנות ונצא לשדה התעופה בבטומי ממנו נטוס חזרה לתל אביב.
חופשה נעימה 🙂
קופון ךחופשה בברלין מבצעים

חופשה בברלין

ברלין הפכה בשנים האחרונות ליעד מועדף על תיירים, והמקום המועדף על הישראלים לטיולי שופינג, חיי לילה, מסיבות, מוזיאונים ועוד. ברלין היא אחת הערים היפות, המגוונות

קרא עוד »
טיול משפחות לפארק דיסנילנד

חופשת חגים באמסטרדם

העיר הכי כיפית באירופה   אוי אמסטרדם… העיר הכי כיפית באירופה שיש בה הכול. שייט בתעלות, שופינג בפריימרק, שוק אלברט קאופ הססגוני, טיול אופניים בוונדל

קרא עוד »
דילים ללונדון

דילים ללונדון

לונדון בחגים   חופשה בלונדון – שופינג, מחזות זמר מרהיבים, אתרים מפורסמים, מגוון אטרקציות, חנויות אופנה ואווירה יוצאת דופן בניחוחות הפיש אנד צ’יפס. החבילה כוללת:

קרא עוד »

טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה של לילך קפלן תל אביב

*שדירת המבצעים*קופונים, מבצעים והנחות*שדירת המבצעים*   טיפולי פנים ביחידה לדרמוקוסמטיקה לילך קפלן       מי שנחשבת למומחית בתחום האנטי-אייגי’נג והקוסמטיקה, לילך קפלן, בעלת היחידה לדרמו-קוסמטיקה,

קרא עוד »
דילוג לתוכן